Směs a Papkání

Směs si mícháme doma sami. 
Z velké části obsahuje oves, ječmen, pšenici a ovesné krmné vločky.
Do tohohle základu přimícháváme cornflakesy, černou slunečnici, burizony, svatojánský chlebíček, dýňová semínka, hrachové vločky, lněné semínko, semenec nebo proso, kočičí granule, sušený banán, sušené rybky, buráky, pamlsky Candie´s, sušené rozinky,kustovnici čínskou,  minipiškoty... složení není vždy stejné, záleží jaké je roční období a jaké suroviny jsou nejépe k dispozici.   
Ovšem ne vždycky je čas a suroviny na míchání směsí :D 
V takovém případě, když dojdou zásoby, objednáváme z internetového obchodu Rodentia.cz, ten je specializovaný přímo na chov potkánků. Mají široký výběr jak krmných směsí tak různých pamlsků a doplňků pro naše miláčky :) 
   

Důležitá je zelenina a ovoce, nejčastěji dostávají salátové okurky, rajčata, papriku, různé saláty a mlíčí ( listy od pampelišek ), z ovoce mají nejradši jablko ( které krájíme na kousky a dáváme do závěsné koule, aby se u toho i zabavili ), banán, hrušku,... Ke chrupkání dostávají suchý chleba.  

 Našim potkánkům dáváme občas jogurty ( jahodový chutná nejvíce ), mléčnou rýži, tvaroh s medem, konzervy jak pro kočky tak pro pejsky, vařené těstoviny a rýži s masovou šťávou, vařený kuřecí skelet, přesnídávky,  atd....

Sem tam dostanou i živé rybky, které jim dáme hezky do misky s vodou a potkánci je vyloví a snědí, moc jim chutnají. Tak stejně jim chutnají i červy. 

Po venčení všichni dostanou nějaký pamlsek, jsou tak zvyklí, když zašustí sáček kmitají zpátky do klece a čekají u dvířek na mlsku :) 

V kleci máme ještě sépiovou kost, která je ke koupi v každém zverimexu. 

A samozřejmostí je napáječka s čerstvou vodou. 

V žádném případě potkani nesmí ČOKOLÁDU !! 

             

                      Holky papkají mlíčí :)                                         Zianor a rybička :)